Saturday, October 23, 2010

Efes Pilsen Blues Festival 21Bu akşamki konserin ardından, eve geldim ve hemen bilgisayar başına oturdum. Acilen size bildirmeliyim izlenimlerimi ki, konserin son günü olan yarın, siz de gidebilesiniz.

Sahne alan sanatçılar, Mitch Woods & His Rocket 88s, Kenney Neal ve Samuel James, süre yaklaşık 5 saat. Kesintisiz blues, kesintisiz dans, kesintisiz eğlence, sınırsız bira : ). (Tam bu noktada 0.50 promil olan yasal alkol sınırını da hatırlatmak istiyorum. Arkadaşlarım bunun 0.30’a düşürüldüğünü söylediler ama böyle bir bilgiyi internetten bulamadım.) . Organizasyonun da çok başarılı olduğunu eklemek istiyorum (Teşekkürler POZİTİF). Favorim ise konser alanına girmeden önceki “konser hatırası” çektirebileceğiniz yer. Kendi makinenizi kullanabileceğiniz gibi, oradaki ekip sizi fotoğraflıyor, fotoğrafınızı anında basıyor (fotoğraftaki kişi sayısı kadar) presliyor ve boynunuza asabilmeniz için ipini de takıp size veriyor. Kaç para derseniz, Efes Pilsen’nin hediyesi : ). Çıkıştaki gitarlı ve penalı anahtarlıklar da ayrı şahane. Konser bitiminde biraz önce ölümüne alkışladığınız sanatçıların cdlerini alma, daha da iyisi imzalatma şansınız olduğunu da eklemek isterim.


Özetle, keyifli bir akşam geçirelim arkadaşlarla derseniz, yarınki son konseri kaçırmayın derim.

Yer: Bilkent Hotel


After the magnificent concert tonight, I arrived home and immediately turned on my laptop. I need to tell you about the concert, so that you don’t miss the last performance that is going to be tomorrow night.


Mitch Woods & His Rocket 88s, Kenney Neal and Samuel James are the performers and they play for about 5 hours in total. Nonstop blues, nonstop dancing, nonstop entertainment and limitless beer. (Do not forget about the legal limits). I should also add the organization was very well (Thanks to POZİTİF). My favorite of all is the area where you can have your photos taken. They develop your photos immediately and turn them into something similar to name tags. If you wonder about the price, the good news is it is Efes Pilsen’s gift : ). The keychain that you will get just before you leave that has the shape of a guitar and pick, is another nice thing. At the end of the concert, it is also possible to buy the cds of the performers and have them signed.


To sum up, if you are interested in having a magnificent night with friends, do not miss the last concert that will be tomorrow.


Venue: Bilkent Hotel

No comments: