Sunday, July 25, 2010

Walking around İstanbul 2 : Komşu Fırın – Mecidiyeköy

Komşu Fırın için süslü ve betimleyici bir cümleye ihtiyaç duymadım, adı üzerinde :) Herkesin acele içinde olduğu günümüz dünyasında, 'güne zinde başlamak isteyenlerin uğrak yeri' demek en doğrusu.


Hemen alıp gidebileceğiniz sağlıklı seçeneklerinin bir kısmı, esmer ekmekli sandöviçler, kurabiyeler ve simitler. Seçiminiz ne olursa olsun, düşük kalorili olduğundan emin olabilirsiniz. Bunun dışında, dışarıda bulunan masalarda sıcacık çay yada ev yapımı limonata ile seçtiğiniz kahvaltılığın tadını çıkartabilirsiniz. Bol tahıllı simit ve sandöviçleri ile limonatalarını denedim. Ne desem, hiç bitmesin istedim!


Mecidiyeköy şubesindeki personel birazcık tecrübesiz. Ancak, ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını görebiliyorsunuz. Bu yüzdendir ki, yavaş servis yüzünden siparişleri için bekleyenler pek de huysuzlanmıyor.


Eğer lezzetli bir kahvaltı yada öğlen yemeği peşindeyseniz, en yakın Komşu Fırın’a bir şans verin. Bu arada eve gitmeden lezzetli bir ekmek için de uğrayabileceğinizi unutmayın.


Do I really need a fancy introduction? The name tells everything on its own, the neighbour bakery. In short, at today’s world, where everyone is in a hurry and wishing to eat well at the same time, Komşu Fırın helps you to survive.

It has healthy choices you can grab and go, which include sandwiches with brown bread, cookies, simit and other bakery products. No matter what you buy, you can be sure that it is a low-calorie alternative. In addition, they have tables outside, so you can enjoy the warm tea or the delicious homemade lemonade with your breakfast choice. I tried their simit which is rich in grains and also their brown bread sandwiches with lemonade. I didn’t want them to finish!

Personnel at Mecidiyeköy branch were a little inexperienced. However, the most important thing is that they were doing their best for sure. As a result, them being slow, therefore people lining for their orders, were not unhappy.

I must add that if you are looking for a healthy breakfast or lunch try the closest Komşu Fırın for once. By the way, don’t forget that you can get delicious breads too.

No comments: